Velilerden okul önünde eylem

Yüreğir Yeşilbağlar İlkokulu’nda çocuklarının sağlıksız koşullarda eğitim almasına isyan eden veliler, görüşmek istedikleri okul müdürü tarafından azarlanarak, dışarı çıkarıldıklarını söyledi. 

Velilerden okul önünde eylem
10 Eylül 2021
14:18

Adana'nın Yüreğir ilçesinde bulunan Yeşilbağlar İlkokulu’nda eğitim gören öğrencilerin velileri, pandemi tedbirlerinin alınmamasına tepki gösterdi.  Okul önünde bir araya gelen veliler adına açıklama yapan Metin Yalçın, 2 bin öğrencinin eğitim gördüğü okulda idarenin sorumluluğunu yerine getirmediğini belirterek, sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı için çocuklarının sağlıksız bir ortamda eğitim gördüğünü söyledi. 

Çocukların sağlığının tehlike altında olduğuna dikkati çeken Yalçın, “Sınıfta olan klima bozuk ve su akıtıyor, çocuklar kayıp düşüyor. Dün müdürün yanına çıktık ve bu konuyu dile getirdik ancak müdür sınıf aidatı vermediğimiz için bizi azarladı ve dışarı çıkmamızı istedi. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanlığı’na şikayet edeceğimizi söyleyince bağırıp, çağırarak ‘defolun kime şikayet ediyorsanız edin’ dedi” ifadelerini kullandı. 

Tek taleplerinin çocuklarının sağlıklı ve hijyenik bir ortamda eğitim almaları olduğunu söyleyen Yalçın, yetkililerin bir an önce bu sorunu çözmesini istedi. 

Su sorunu yaşayan çiftçilerden eylem

Su sıkıntısı nedeniyle ürünlerinin çürüdüğünü belirten çiftçiler, sulama kanalının suyunu kesti.

Salgında 57 eczacı yaşamını yitirdi

Olağan Genel Kurulu’nda salgından ötürü 57 eczacının ve 20 eczane çalışanın yaşamını yitirdiği bilgisini paylaşan İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, “Hiçbir yöneticinin hayal bile edemeyeceği bir süreç yaşadık” diyerek yaşananları özetledi. 

'İhbar var' gerekçesiyle konsere yasaklama

 Kaldırım Müzik Topluluğu ve Grup Munzur'un katılımıyla düzenlenecek konser, "ihbar yapıldı" denilerek yasaklandı. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.