Venezuela'daki sel felaketinde can kaybı 20'ye yükseldi

Venezuela'nın Merida eyaletinde şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymasında hayatını kaybedenlerin sayısı 20'ye yükseldi.

Venezuela'daki sel felaketinde can kaybı 20'ye yükseldi
26 Ağustos 2021
11:54

Venezuela'nın batısındaki Merida eyaletini vuran sel ve toprak kaymasında bilanço ağırlaşıyor. Sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 20'ye yükselirken, Eyalet Valisi Ramon Guevara 17 kişinin de kayıp olduğunu açıkladı. Bölgede bin 200'den fazla evin yıkıldığını aktaran Guevara, arama-kurtarma çalışmalarının sürdürüldüğünü belirtti. Vali Guevara, sel sularının trafolara zarar vermesi sonucu Tovar, Bailadores, Zea ve Santa Cruz de Mora da dahil olmak üzere bazı kasabalarda elektrik kesintilerini yaşandığını ifade etti.

İçişleri Bakanı Remigio Ceballos ise yolların ve köprülerin büyük hasar gördüğü bölgedeki 87 belediyede en az 54 bin 543 kişinin selden etkilendiği bilgisini paylaştı.

Nikaragu’da 6.5 şiddetinde deprem

Orta Amerika ülkesi Nikaragua’da 6.5 şiddetinde deprem meydana geldiği bildirildi.

 Avustralya’da 5.9 büyüklüğünde deprem

Avustralya’nın Victoria eyaletinde meydana gelen 5.9 büyüklüğünde deprem nedeniyle bazı binalarda hasar meydana geldiği, can kaybı yaşanmadığı belirtildi.

Sudan'da darbe girişimi

Sudan devlet televizyonu, bir grup asker tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin başarısız olduğunu duyurdu. Sudan Egemenlik Konseyi Sözcüsü Muhammed El-Faki ise halkı darbeye karşı koymaya çağırdı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.