WhatsApp 'bir kez görüntülenebilen fotoğraf ve video' özelliğini kullanıcılara açtı

WhatsApp, yakın geçmişte test ettiği bir kez görüntülenebilen fotoğraf ve video özelliğini tüm kullanıcıların hizmetine sundu.

WhatsApp 'bir kez görüntülenebilen fotoğraf ve video' özelliğini kullanıcılara açtı
04 Ağustos 2021
12:57

WhatsApp'ın resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamalara göre kullanıcılar artık, yalnızca bir kez görüntülenebilecek fotoğraf ya da videolar gönderebilecekler.

WhatsApp'ın bir süre önce beta sürüm kapsamında ortaya çıkan özelliği, yapılan son testlerin ardından kullanılabilir oldu. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde bir fotoğraf ya da videonun karşı tarafın galerisine kaydedilmesini engelleyebilecekler . Zira tıpkı Instagram ya da Snapchat gibi uygulamalarda olduğu gibi WhatsApp'ta da yalnızca bir kez görüntülenebilecek fotoğraf ve video gönderimi yapılabilecek.

WhatsApp tarafından kullanıma sunulan yeni özellik, güzel gibi görünüyor olsa da büyük risklere gebe . Bu özelliği kullanarak bir fotoğraf ya da video gönderdiğinizde, bu fotoğraf ya da videonun ekran görüntüsünün alınmasını engelleyemiyorsunuz. Bu yüzden özel fotoğraflar gönderiyorsanız, güvenliğinizin risk altında olabileceğini unutmayın. Üstelik, bir sefer görüntülenen bir içeriğin ekran görüntüsü alındığında , herhangi bir bildirim de gönderilmiyor.

Özelliğin nasıl kullanılacağına dair bilgi verecek olursak; bir sohbete girdikten sonra tıpkı bugüne kadar yaptığınız gibi bir fotoğraf ya da video gönderme bölümüne girin. Göndereceğiniz içeriği seçtikten sonra mesaj yazabileceğiniz bölümün sağ tarafına eklenmiş olan "1" yazılı yeni bir buton göreceksiniz. Bu butona dokunduğunuz zaman da içeriğin bir kez görüntülenebileceğine dair bir uyarı mesajı alıyorsunuz. Bu uyarıyı onayladıktan sonra da içeriğiniz, karşı tarafın bir kez görüntüleyebileceği şekilde gönderilmiş oluyor.

Apple'da ekranı yakan açık buldu

Mersin'de Apple, Google ve Youtube gibi dünya devlerinde bulduğu açıklarla tanınan teknoloji meraklısı 21 yaşındaki Çayan Temel, İphone telefonlarda ekranı yakma noktasına getiren yeni bir açık keşfetti.

Japonlar çörekten yenilebilir maske üretti

Japonya’da bir firma dünyanın ilk yenilebilir maskesini üretti. Meşhur Japon çöreği melonpan'dan (kavun ekmek) üretilen ürünün en az piyasada satılan diğer maskeler kadar koruyucu olduğu açıklandı.

2021 yılının ilk 5 ayında en çok Facebook ve Instagram uygulamaları indirildi

2021 yılının ilk 5 ayında en çok indirilen uygulamalar belli olurken, sosyal medya uygulamalarının yanında uzaktan görüntülü konuşma sağlayan Zoom’a rağbet pandemi döneminde arttı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.