Yaşlı Bakım Merkezi’nde kalan 17 kişi virüse yakalandı

Mersin’deki Yaşlı Bakım Merkezi’nde kalan 17 kişi yüksek ateş, öksürme gibi virüs belirtileri göstermeleri üzerine yapılan testleri pozitif çıkınca gece ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Yaşlı Bakım Merkezi’nde kalan 17 kişi virüse yakalandı

Mersin’in Yenişehir ilçesi 50. Yıl Mahallesi’nde bulunan bir Yaşlı Bakım Merkezi’nde kalan 17 kişi dün gece yüksek ateş, öksürme gibi koronavirüsü (Covid-19) belirtileri gösterince teste tabibi tutuldu. Testlerin pozitif çıkması üzerine hastaneye kaldırılmaları kararı alındı. Gecenin ilerleyen saatlerinde bakım merkezine gönderilen ambulanslarla 17 hasta Mersin Şehir, Toros ve Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Ziyarete kapalı olan ve çalışanlarının 14’er gün dönüşümlü çalıştığı Yaşlı Bakım Merkezi’ne virüsün başka bir rahatsızlık nedeniyle hastaneye götürülmek zorunda kalınan bir kişiye bulaştığı, oradan da bakım merkezine yayıldığı ihtimali üzerinde duruluyor.

TÜİK: Son 6 ayda en çok dolar kazandırdı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, kasımda en yüksek aylık reel getiriyi yüzde 15,93 oranlarıyla külçe altın sağladı. Yıllık değerlendirmede ise en fazla kazandıran ise yüzde 10,35 ile Amerikan doları oldu. Türk lirası mevduatı ve Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) ise aylık, 3 aylık ve 6 aylık ve yıllık değerlendirmelerin hepsinde yatırımcısına kaybettirdi.

Silvan Belediye Eşbaşkanı Toprak'ın hakkında daha önce açılan ve takipsizlikle sonuçlanan soruşturmalar yeniden iddianameye döndü

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi, yerine kayyım atanan Silvan Belediye Eşbaşkanı Naşide Toprak hakkında daha önce açılan iki ayrı soruşturmadaki takipsizlik kararının kaldırılarak iddianame hazırlanmasını talep etti.

Endonezya'daki yanardağ patlamasında can kaybı 34'e yükseldi

Endonezya'da Semeru Yanardağı’nda cumartesi günü meydana gelen patlamada bilanço artıyor. Paylaşılan son verilere göre, patlama nedeniyle can kaybı 34'e yükseld.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.