Yazarımız Öznur Opçin, Wejegeh Amed'te edebiyat tutkunlarıyla buluşuyor

Tiraj Haber yazarı Öznur Opçin, Wejegeh Amed | Diyarbakır Edebiyat Evi Bahçe Buluşmaları etkinliği kapsamında Yaralı Taşlar romanıyla birlikte edebiyat tutkunlarıyla buluşacak.

Yazarımız Öznur Opçin, Wejegeh Amed'te edebiyat tutkunlarıyla buluşuyor
21 Haziran 2021
12:02

Tiraj Haber yazarı Öznur Opçin’in geçtiğimiz günlerde yayınlanan Yaralı Taşlar romanının söyleşi ve ilk imza günü için bugün saat 18.00’de Diyarbakır Diclekent Mahallesinde bulunan Wêjegeh Amed |  Diyarbakır Edebiyat Evi’nde edebiyat tutkunlarıyla bir araya gelecek.

Yazar Opçin kitaba ilişkin şunları ifade ediyor: " Bir doğum sancısıydı, bir doğuştan varoluştu. Düşe kalka harf harf yürüdüm. Adımlarım büyüdükçe kendimi gördüm.  Tutundum içimin kuyularına göğe tebessümler savurdum. Bıkmadan,  bırakmadan umudun yakasını yaralı taşlar ile konuştum. Ve o taşların fısıltısı beni ben yaptı. Yaralı Taşlar ilk göz ağrım. Yeryüzüne bende varım çığlığım. Yaralı Taşlar çığlık çığlığa gün doğumuyla yeryüzüne tutunup okunmayı bekler"

Kitabı yayımlayan Lis Yayınevi ise "Yazın dünyasına güçlü bir kalemin bir solukta okuyup bitireceğiniz eserini okuyucularımıza sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Yazarımız özgün, akıcı üslubu ve sözcük seçimindeki hüneri ve evrenselliğiyle çok yakın bir zamanda ulusal ve uluslararası edebî mecralarda hak ettiği yeri, saygınlığı kazanacaktır. Bilimden sanata, teokrasiden demokrasiye, ekolojiden kapital sisteme, şehirliden köylüye, aydın insandan zahit olana daha birçok alanda araştırmaları, bilgi ve gözlemleriyle son derece güçlü betimlemeler sunarken, karakter ve psikolojik analizleriyle de yarattığı kurmacaya okuyucuyu dâhil ederek keyifli bir okuma sağlıyor" ifadelerine yer veriyor.

Savcılık, eski Ticaret Bakanı Pekcan hakkındaki şikayeti işleme almadı

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan hakkındaki şikayet dosyasının işleme konulmamasına, “Sormaya devam edeceğiz. Dezenfektancı Bakan Ruhsar Pekcan soruşturulmayacak mı? Unutmadık” tepkisini gösterdi.

Bölgede kar ve sağanak yağış etkili oluyor

Bölge kentlerinde kuvvetli sağanak yağış, yüksek kesimlerde ise yoğun kar etkili oluyor. 

TİHV: Adli Tıp Kurumu, ideolojik raporlar veriyor

TİHV Diyarbakır İl Temsilcisi Murat Aba, hastanelerin "cezaevinde kalamaz" raporlarına rağmen hasta tutukluları tahliye etmeyen ATK'nin bilimsel olmayan ideolojik raporlar verdiğini söyledi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.