Yeneroğlu: Halimizi tarif eden bir fark!

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Kemal Kurkut'un vurulma anını fotoğraflayarak soruşturmanın seyrini değiştiren gazeteci Abdurrahman Gök'ün "örgüte üye olmak" ve "örgüt propagandası yapmak" suçlarından 20 yıl hapis istemiyle yargılanmasını tepki gösterdi.

Yeneroğlu: Halimizi tarif eden bir fark!
12 Haziran 2021
17:45

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ABD’de polis tarafından öldürülen George Floyd cinayetini görüntüleyen yurttaşa verilen Pulitzer ödülünü hatırlatarak, Diyarbakır’da 2017'deki Newroz etkinliğinde üniversite öğrencisi Kemal Kurkut’un polis tarafından öldürülmesini fotoğraflayan gazeteci Abdurrahman Gök’e istenen 20 yıl hapis cezasına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Yeneroğlu, şunları söyledi

“#GeorgeFloyd'u öldüren polisi görüntüleyen bir vatandaş #Pulitzer ödülü alırken,

#Kemalkurkut’u öldüren polisleri görüntüleyen bir gazeteci 20 yıl ile yargılanıyor.

Biri #Minnesota diğeri #Diyarbakır!

Halimizi tarif eden bir fark!”

Pulitzer Ödülü

Pulitzer Ödülü New York şehrinde, Columbia Üniversitesi tarafından gazetecilik, edebiyat ve müzik gibi alanlarda verilen saygın bir ödüldür.

Amerika'da en büyük ve saygın ödül kabul edilen Pulitzer Ödülü, 19. yüzyılda Musevi kökenli Macar asıllı Joseph Pulitzer adlı bir gazeteci tarafından kuruldu. İlk ödüllerin 4 Haziran 1917'de verilmesine rağmen, artık Nisan ayında açıklanmaktadır.

Ödüller 21 kategoride verilmekte olup bunların 20 tanesinin değeri 10,000 dolar karşılığı nakit para ve bir sertifikadır. Kazananlar bağımsız bir kurul tarafından seçilmektedir.

Konya'daki ırkçı katliamı yapan Mehmet Altun 6 gün sonra yakalanabildi

Konya'da Kürt ailye ırkçı saldırıda bulunarak 7 kişiyi katleden Mehmet Altun yakalandı.

Azra'nın katil zanlısının iş yerine saldırı

Antalya’da 21 yaşındaki üniversitesi öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu'nu katleden Mustafa Murat Ayhan'ın iş yerine saldırı düzenlendi.

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde orman yangını

Hatay'ın Dörtyol ilçesine bağlı Kuzuculu Mahallesi Şifalısu mevkiindeki ormanlık alanda, henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İtfaiye ekiplerine haber verilmesi üzerine bölgeye ekipler sevk edildi. Yangına 2 helikopter, 5 arazöz ve 3 yer ekibi müdahale ediyor.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.