Yeni Zelanda ve Avustralya karantinasız seyahate başlıyor

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Avustralya ve Yeni Zelanda’da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınının kontrol altına alınmasıyla 19 Nisan'dan itibaren iki ülke arasında seyahatler edenler için karantina şartının aldırılacağını açıkladı.

Yeni Zelanda ve Avustralya karantinasız seyahate başlıyor
06 Nisan 2021
10:53

Karantina şartı olmadan seyahatlerin başlaması için bütün koşulların uygun olduğunu vurgulayan Ardern, “Yeni Zelanda Sağlık Genel Müdürü, Covid-19'un Avustralya ve Yeni Zelanda arasında bulaşma riskini düşük olarak tespit etti. Karantinasız seyahatin başlamasını güvenli olarak değerlendirdi. Bu karar sevdiklerinizle yeniden görüşme ve iki ülke arasında seyahat edilmesi fırsatını sunuyor" ifadelerini kullandı.

Yeni Zelanda ve Avustralya karantinasız seyahatleri belli koşullar altında gerçekleştirilecek. Yeni Zelanda Covid-19 Müdahale Bakanı Chris Hipkins’in yaptığı açıklamada, “Yeni Zelanda ve Avustralya arasında karşılıklı olarak seyahat etmek isteyenlerin, seyahat tarihinden 14 gün önce yaptıkları testler negatif olmalı. Korona virüs test sonucu beklemiyor olmalı ve 14 gün önce başka ülkeden gelmiş olmamalı. Uçaktaki mürettebat ise, uçuşun öncesinde riskli bir bölgeden uçmuş olmamalı” dedi.

Türkiye'nin Covid-19 tablosu kısıtlamalara rağmen ciddiyetini koruyor

Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 346 kişi daha yaşamını yitirirken 61 bin 28 yeni vaka tespit edildi.

Türkiye Emekli Subaylar Derneği yönetimi görevden alındı

İçişleri Bakanlığı,103 amiral bildirisine ilişkin beyanları sebebiyle Türkiye Emekli Subaylar Derneği Genel Başkanı emekli Tuğgeneral Namık Kemal Çalışkan ve yönetim kurulu üyelerini görevden aldı.

Mardin'de ‘sahte avukat’ dolandırıcılığı

Mazıdağı'nda kendisini avukat olarak tanıtarak onlarca kişiyi dolandıran Abdurrahman B., fark edilmesinin ardından tutuklandı. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.