Yıldırım Kaya'dan Ziya Selçuk açıklaması: Neden istifa etti?

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifa etmesi hakkında yazılı açıklama yaptı. Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, Ziya Selçuk'un neden istifa ettiğini sordu.

Yıldırım Kaya'dan Ziya Selçuk açıklaması: Neden istifa etti?
06 Ağustos 2021
11:12

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, “Ziya Selçuk neden istifa etti?” dedi. Kaya yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e ise, "Kapatılan 20 bine yakın köy okulunu açacak mısınız? Tüm önlemleri alarak yüz yüze eğitim öğretime geçecek misiniz?" diye sordu.

Kaya’nın yanıt beklediği sorular şöyle:

“Ziya Selçuk neden istifa etti? Öğretmen Meslek Kanununu çıkaramadığı için mi? Öğretmen açığını kapatamadığı için mi? Ek bütçe talep ettiği halde alamadığı için mi? ‘Öğretmen açığımız var’ demesine rağmen, Recep Tayyip Erdoğan'ın ‘Öğretmen açığımız yok, fazlamız var” açıklamasını yaptığı için mi? Erdoğan'ın ‘2 milyon tablet dağıttık’ demesine rağmen ‘Dağıtılan tablet 359 bin 120 adet, hedefimiz 500 bin tablet dağıtmak’ açıklamasını yaptığı için mi? Bilim Kurulunun açıkladığı 15 kişilik sınıflar için yeterli dersliği karşılayamadığı için mi? Ödenek olmadığı için inşaatları tamamlanmayan okulları açamadığı için mi? Cemaat ve tarikatların taleplerini tam olarak karşılayamadığı için mi? Yüz yüze eğitim ve öğretimin koşulları sağlanamadığı için mi?”

Milli Eğitim Bakanı olarak atanan Mahmut Özer’e başarılar dileyen Kaya’nın açıklaması şöyle:

“Yeni atanan Milli Eğitim Bakanı Sn. Mahmut Özer ‘Saray’ hükümetinin 8. Bakanı oldunuz. Siz ‘Saray’ Milli Eğitim Bakanlığı’nın direktiflerine göre mi çalışacaksınız? Yoksa inisiyatifinizi alıp Türkiye Cumhuriyeti'nin Milli Eğitim Bakanı mı olacaksınız? Eğitim devrimlerini devam ettirip; laik, demokratik, bilimsel ve kamusal eğitim için mücadele mi edeceksiniz? Yoksa cemaat ve tarikatlara teslim mi olacaksınız? Öğretmen Meslek Kanunu’nu çıkaracak mısınız? Öğretmen açığını kapatacak mısınız? Atanmayan öğretmenlerinin 2021 yılı için 40 bin ek atama talebini karşılayacak mısınız? Yüz yüze eğitim öğretime geçilmesi için okul ve derslik ihtiyacını karşılayacak mısınız? Bilgisayarı, tableti, hatta televizyonu olmayan öğrencilerin ihtiyacını karşılayacak mısınız? Kapatılan 20 bine yakın köy okulunu açacak mısınız? Tüm önlemleri alarak yüz yüze eğitim öğretime geçecek misiniz?”

Fransa’da bazı illerde ilkokullardaki maske zorunluluğu kaldırılıyor

Fransa’da 4 Ekim'den itibaren vaka sayısının her 100 bin kişide 50'ye gerilediği illerdeki ilkokullarda maske zorunluluğu kaldırılacak.

Savunmaya saldırıya dair 'gizli tanık'tan beyan alındı

TJA Dönem Sözcüsü Ayşe Gökkan'ın dava duruşmasında polisin fiziki saldırısına maruz kalan savunma avukatlarına dair bir “gizli tanık”tan beyan alındığı oraya çıktı.

Antalya Kitap Fuarı 15 Ekim’de açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Kitap Fuarı, 15-24 Ekim tarihleri arasında ‘Gelecek Bilgiyle Yeşerecek’ sloganıyla Cam Piramit’te 11’inci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.