YKS birinci ek yerleştirme sonuçları açıklandı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2021 birinci ek yerleştirme sonuçlandı.

YKS birinci ek yerleştirme sonuçları açıklandı
01 Ekim 2021
10:46

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2021 YKS birinci ek yerleştirme sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Herhangi bir üniversiteye yerleştirilen öğrenciler ek tercih sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenebilecek.

Daha önce tek bir ek yerleştirme yapılırken bu yıl ÖSYM tarafından alınan yeni bir karar ile ek tercih işlemleri ikiye yükseltildi. 

ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis Aygün, iki kez yapacakları ek yerleştirme tercihlerine ilişkin şu açıklamaları yapmıştı: "Birinci ek yerleştirme sonucuna göre yerleşecek olan adayların kayıtları tamamlandıktan sonra belli olacak boş kontenjanlar için de ikinci ek yerleştirme süreci başlatılacak. ""İkinci ek yerleştirmede, genel yerleştirme ve birinci ek yerleştirmede yerleşemeyen adaylar ile TYT puanı en az 140 olan adaylar ve AYT/YDT puanı en az 170 olan adaylar tercih yapabilecek."

Türkiye ile Katar arasında 15 yeni anlaşma imzalandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar'la yapılan 15 yeni anlaşmayı hatırlatarak, "Önümüzdeki süreçte her alanda işbirliğimizi genişleteceğiz" dedi.

Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji, Doğu Akdeniz için kuvvetli yağış uyarısı yaptı.

Yeni zamla birlikte motorinin litre fiyatı benzini solladı

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS), motorine bu gece yarısından geçerli olmak üzere 66 kuruş zam yapılacağını duyurdu.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.