Sudan yükselen kekik kokusu

30 Mart 2021
10:36

İlkbaharın bütün renklerini içinde barındıran Hêtman Vadisi'nde, Dicle Nehri'nin maviliği ile doğanın yeşilliği birleşince eşsiz görüntüler ortaya çıktı. Sudan yükselen kekik kokusu ise insanı büyülüyor. 

Şırnak'ın Güçlükonak ilçesine bağlı Hêtman (Boyuncuk) Köyü’nün sınırları içerisinde bulunan Hêtman Vadisi eşsiz doğa güzellikleri ile görenleri büyülüyor.

İlçeye 8 kilometre uzaklıkta bulunan Vadi adını köyden alıyor.

Köyden, vadiye doğru yaklaşık 7 kilometrelik bir yürüyüşün ardından kendinizi Dicle Nehri'nin berrak maviliğinde buluyorsunuz.

Suyun beraklığı, huzurun tüm bileşenlerindeki metaforları kombinleştiriyor.

Derin vadide bir çok meyve ağacı ve rengarenk boy veren çiçeklere rastlamak mümkün.

Nehir, sarp kayalıklar boyunca menderesler çizerek akarken, baraj nedeniyle eski coşkusunu yansıtmasa da, berraklığıyla insana huzur veriyor. 

Derin ve sarp kayalıklardan oluşan vadide yürüyüş esnasında her adımda yeni yeni açmaya başlayan kekiğe rastlamak mümkün. Patikalardan ilerlerken, ayaklarınızın değdiği kekiğin vadi boyunca yaydığı o muhteşem koku adeta terapi görevi görüyor. 

Doğa severlerin ilgi ile yürüyüşe çıktığı vadi, fotoğraf severlerin de sık sık uğradığı bir mekan olarak görenleri kendine hayran bırakıyor. 

 

FOTO VE HABER (MA)

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.